INDICKÝ NAAN


Náhled
8 ks 30 min DietDoctor.com
Ingredience
Máslo, rozpuštěné50 g
Česnek2 stroužky
Kokosová mouka75 g + na podsypání
Psyllium2 lžíce
Cibule sušená, mletá1/2 lžičky
Prášek do pečiva, bezfosfátový1/2 lžičky
Sůl1 lžička
Kokosový olej, rozpuštěný80 ml
Voda, vroucí435-450 ml
  1. Máslo vložíme do menší misky. Česnek oloupeme a prolisujeme k máslu. Takto dáme stranou a necháme uležet.
  2. V míse si smícháme kokosovou mouku, psyllium, cibuli a prášek do pečiva. Promícháme vařečkou.
  3. K sypké směsi přilijeme kokosový olej a 400 ml vody. Poctivě směs promícháme a dle potřeby můžeme přidat buď vodu, pokud směs bude příliš moučná, nebo kokosovou mouku, pokud směs bude příliš tekutá. Je možné, že připravenou vodu nespotřebujeme všechnu.
  4. Necháme 3 minuty odležet. Mezitím si připravíme teflonovou pánev (mě se osvědčila pánev na palačinky). Můžeme do ní dát pár kapek kokosového oleje. Já hio potřebovala jen zezačátku, poté již ne.
  5. Vál si posypeme trochou kokosové moky a vyndáme si na něj těsto. Několikrát ho prohněteme, aby bylo hezky kompaktní. rozdělíme ho na osm kousků a z každého uděláme kuličky.
  6. Vezmeme si jednu kuličkou a válečkem ji rozválíme na co nejtenčí placku. Nesmí se začít trhat a nesmí být ani moc tlustá. Pokud by se placky při vyvalování příliš lepily, tak pod ní i na ní můžeme dát pečící papír nebo potravinovou fólii a mělo by to jít lépe. Vyválenou placku položíme strannou a takto postupujeme i s ostatními.
  7. Rozehřejeme si pánev a placky na ní opékáme. Když je již ze spodní strany nahnědlá, tak ji otočíme. Placky můžeme takto očotit víckrát, aby byly pěkně opečené z obou stran. Při opékání stojíme u sporáku a plochou stranou obracečky přitlačujeme placky, aby se nenafukovaly.
  8. Podáváme jako přílohu k indickým pokrmům.

Kategorie –  Pečivo Přílohy
Tagy –  Bezlaktózové Bezlepkové Keto Vegetarian